Co nabízíme

Pro děti, dospělé, začátečníky i pokročilé

Nejlepší pohled

na svět je z koňského hřbetu!

Pojeďte s námi na koni krásnou blanickou přírodou, zdokonalte se na jízdárně nebo prostě jen v sedle relaxujte a užívejte klid mimo ruch měst, kanceláří a čmoudících aut.

Jezdecké kroužky

Jezdecké kroužky

Jsou určené pro pokročilé jezdce, kteří mimo kroku, klusu a případně i cvalu zvládnou i samostatnou péči o koně.

Jde o pravidelné jezdecké lekce v délce 2 – 3 hodiny, které kombinují jak výcvik na jízdárně tak vyjížďky do přírody. 

Individuální lekce

Pro všechny, kteří by si rádi osvojili jezdecké dovednosti, ale chybí jim zkušenosti. Ideální i pro ty, kteří si ještě netroufají na jezdecký kroužek.

Cílem výuky začátečníků je osvojení si základního ovládání koně v kroku a klusu, stehenní sed a vysedání v klusu. Také je cílem získání důvěry v koně a především relaxace a odreagování se díky prožitku z jízdy na koni.

Výcvik začátečníků neprobíhá jen na jízdárně, s našimi hodnými koníky s nimi vyrážíme i na lehké vyjížďky do přírody.

Individuální jezdecké lekce
Vícedenní pobytové akce

Vícedenní akce

Po názvem Koňská opera, pořádáme v naší stáji vícedenní pobytové akce, jejichž náplní je především, ale nikoli jenom jízda na koni.

Společným jmenovatelem všech akcí je přístupnost pro široké spektrum zájemců, bez ohledu na jejich jezdecké zkušenosti. Nevadí dokonce ani smyslové či tělesné postižení.

Jezdecký program na akcích je přizpůsoben podle složení a schopností jednotlivých účastníků.

Certifikovaná hipoterapie

Ve spolupráci s naši certifikovanou fyzioterapeutkou nabízíme lekce hipoterapie pro všechny zájemce. Pod odborným odhledem si můžete na koni zacvičit a skvěle se protáhnout.

Součástí lekce může být i konzultace aktuálního zdravotního stavu s doporučením optimální či další navazující rehabilitace.

Máme koně s klidnou povahou a vhodnými chody, které vybíráme na základě diagnózy a váhy klienta. Pro nasedání je pak k dispozici rampa s rovným nájezdem.

Certifikovaná hipoterapie
Pronájem koní

Pronájem koní

Na základě nájemní smlouvy dostanete přednostní právo k využívání konkrétního koníka. Můžete tak jezdit „na vlastním koni“ bez dalších starostí. Koník bude pro vás připravený vždy na základě předchozí rezervace.

Na vás budou jen jízdy a strojení či odstrojení koníka. O vše ostatní se pak postaráme my.  Ustájení, krmení a další péče zůstává na nás.

 

Speciálně pro děti

Naše nabídka pro děti zahrnuje svezení nejmenších i výuku větších, docházení do jezdeckého kroužku či účast na letních příměstských i pobytových táborech a letním soustředění.

Koník s vodičem je osedlaný dětským sedlem nebo madly a takto vyrazíme do přírody nebo na jízdárnu. Na jízdárně je koník s madly veden po kruhu (na lonži) a děti dle svých schopností provádí jednotlivé cviky v kroku, klusu i cvalu.

Díky dětskému sedlu a vhodným koníkům se rozvíjí pohybové dovednosti. Malý jezdec se učí koně nejen ovládat, ale také správně na něm sedět v základních chodech. Výuka probíhá nejdříve na lonži, poté v ohraničeném prostoru a nakonec také na vyjížďkách.

Akce pro děti