Hipoterapie

Hipoterapie a cvičení na koni

Certifikovaná hipoterapie

pod odborným dohledem

Lekce certifikované hipoterapie či cvičení na koni probíhají vždy ve venkovním prostředí, tj. na jízdárně či ve vhodně zvoleném terénu. Každému klientovi vybereme koně s vhodnými chody, velikostí a charakterem.

Lekce vede naše fyzioterapeutka Anička, která je absolventkou certifikovaného kurzu hipoterapie v Centru hiporehabilitace Mirákl. Kůň je pak veden hlavní instruktorkou a majitelkou stáje Míšou, která absolvovala kurz pro vodiče koní při hipoterapii ve spolku Hiporehabilitace Svítání.

Kromě samotné hipoterapie je možné po ukončení lekce konzultovat s fyzioterapeutkou Aničkou další léčebná a rehabilitační doporučení s ohledem na aktuální zdravotní stav klienta.

Certifikovaná hipoterapie

Intenzivní hipoterapie

Kromě jednotlivých lekcí hipoterapie nabízí naše stáj i intenzivní několikadenní léčebný pobyt s hipoterapií. Tyto léčebné pobyty se konají pod hlavičkou Koňské opery, která pořádá v naši stáji vícedenní pobytové akce. I na vícedenních akcích se hipoterapie objednává po jednotlivých lekcích, proto vám dokážeme léčebný program ušít přesně na míru.

V rámci vícedenní akce pak čerpáte jednotlivé lekce hipoterapie v předem dohodnutém rozsahu. Lze se zúčastnit příměstskou formou či s ubytováním, se stravou nebo bez. Účastnit se může nejen hendikepovaný klient, ale i jeho rodinní příslušníci, kteří v rámci akce čerpají běžné jezdecké lekce.

Pro některé klienty s lehčím postižením je dokonce vhodné kombinovat lekce hipoterapie se standardními jezdeckými lekcemi odpovídající úrovně. I to akce Koňské opery umožňují.

Hipoterapie je určena pro děti i dospělé. Naší prioritou je ale samozřejmě bezpečnost jezdce, a proto nemůžeme nabídnout hipoterapii úplně všem. Rozhodující je nejen diagnóza, ale také např. váha jezdce.

Pokud tedy máte o hipoterapii zájem, kontaktujte nás prosím telefonicky či prostřednictvím formuláře, abychom domluvili vše potřebné a zodpověděli všechny vaše případné dotazy.

Při hipoterapii je nutné dodržovat tyto bezpečnostní podmínky.

Cvičení na koni