O nás

Malá exkurze do naší metodiky

Naše cesta

Protože jezdit může každý

  • Zaměřujeme se na individuální přístup ke každému jezdci i koni (podle vašich zkušeností či nezkušeností a váhy dostanete vhodného koně).
  • Máme zkušenosti s tělesně i smyslově postiženými jezdci. Běžně u nás jezdí např. lidé s DMO či nevidomí. Jedinou podmínkou je, aby se jezdec (třeba i s asistencí) bezpečně udržel na koni.
  • Pro hendikepované jezdce nabízíme i certifikovanou hipoterapii.
  • Pomůžeme vám bezpečně na koně nasednout a sesednout. Najdete u nás také rampu s rovným nástupem.
  • Nejen pro hendikepované jezdce a děti máme několikery voltižní madla v různých velikostech a provedeních.
  • Používáme bezpečnostní třmeny, které vaše nohy nenechají ve štychu.
  • Pro ovládání našich koní vám stačí jen ruce a hlas. Naši koníci jsou speciálně cvičeni, a proto pobídky holeněmi nemusíte vůbec umět.
  • Helmu a bezpečnostní vestu i bičík vám zapůjčíme zdarma.
  • A v neposlední řadě u nás jezdíte za bezkonkurenční ceny.

Majitelka stáje

Ahoj, jmenuji se Míša Juklová a jsem majitelkou stájí a všech koní. Absolvovala jsem obor Chovatel koní a jezdec v Kladrubech nad Labem, kurz hipoterapie a rekvalifikační kurz Cvičitel jezdectví. Prvního koně mám od svých 12 let.

Při výchově svých koní používám přirozené komunikační metody vycházející z metodiky Pata Parelliho a Montyho Robertse a především využívám svých zkušeností z několika stájí a trénování koní ze země i ze sedla. Při výchově jezdců i koní na jízdárně se pak ráda obracím na metodiku Anthonyho Paalmana, viz mnou používané metody níže.

Kromě další jezdecké a instruktorské praxe mám několikaleté zkušenosti s vedením dětských koňských táborů. Již několik let spolupracuji se zapsaným spolkem UŽ na Koňské opeře, pod jejíž hlavičkou nabízíme pobytové akce u koní i lidem s tělesným nebo smyslovým postižením.

V posledních letech se také věnuji výchově a výcviku problémových koní a odstraňování různých charakterových vad a zlozvyků koní. Mám velké zkušenosti s obsedáním koní, přiježďováním remont a přípravou hříbat na budoucí práci.

Parelliho metoda

Slouží k usnadnění výchovy koně metodou tzv. napojení, kdy trenér koně cvičí přirozenou metodou, která u něj vyvolá zájem o vztah s člověkem. Kůň je ochotný člověka následovat a bere ho jako přirozeného partnera.

Monty Roberts

Další z „horsemanů“, tedy lidí, hledajících cestu lepšího porozumění s koňmi. Vychází z podobných principů jako Pat Parelli, ale snaží se spíše o zpříjemnění standardního výcviku koně dále využitelného pro klasické anglické či westernové ježdění. Jeho cílem je tedy například nenásilné obsedání, navykání na sedlo, nakládání do přepravníku apod.

Anthony Paalman

Světově uznávaný holandský trenér, autor knih a článků o jezdectví. Jeho ohromným dílem je kniha Skokové ježdění, ve které popisuje přirozenou metodu výcviku koně od obsedání až po skokové soutěže, včetně přípravy ze země před obsedáním, kavaletové a skokové řady ve volnosti i pod sedlem, skoková drezura, napravování chyb koní a jezdců a mnoho a mnoho dalších velmi užitečných informací.

Kudy k nám?

Pokud přijíždíte od Prahy, sjeďte z dálnice D1 na exitu 49 a pokračujte po silnici číslo 125 směrem na Tehov Vlašim. Obcí Tehov projedete a na další křižovatce pokračujete vpravo stále po silnici 125 směrem na Pavlovice a Vlašim. Za Pavlovicemi uvidíte po pravé straně cedule Veterinární ordinace a pod ní Jezdecká stáj. Před cedulemi zahněte doprava a cca po 1 500 metrech dojedete k naší stáji, která je hned pod veterinární stanicí ČSOP Vlašim na levé straně.

Jestliže přijíždíte od Brna, je nejjednodušší také sjet až na exitu 49 (viz. výše). Případně můžete sjet na exitu 56 a pokračovat po silnici číslo 126 směrem na Trhový Štěpánov. Za obcí se plynule napojíte na silnici číslo 125, která vás dovede až do Pavlovic. Za Pavlovicemi uvidíte po pravé straně cedule Veterinární ordinace a pod ní Jezdecká stáj. Před cedulemi zahněte doprava a cca po 1 500 metrech dojedete k naší stáji, která je hned pod veterinární stanicí ČSOP Vlašim na levé straně.

Z Vlašimi je pak cesta velmi jednoduchá. Dáte se výpadovkou na Prahu po silnici 125. Silnice vede přes Pavlovice a Tehov až k nájezdu na dálnici D1. Těsně před Pavlovicemi, kdy se silnice stáčí doprava, uvidíte po levé straně ceduli Veterinární ordinace a pod ní Jezdecká stáj. Za cedulemi zahněte doleva a tato silnice vás zavede až ke stáji.