Pronájem koní

Pro pokročilé jezdce

Vlastní koník

bez starostí a námahy

Chcete mít vlastního sportovního koně či poníka a nemáte na jeho nákup? Nabízíme koně k pronájmu, kteří jsou dobře vycvičeni a připraveni pracovat jak s dětmi, tak s dospělými.

Za měsíční poplatek získáte přednostní právo na využívání koně, jako by byl váš, ale nebudou vás trápit náklady spojené s péčí o něj.

Pronájem koně je skvělý způsob jak zdokonalit vaše jezdecké schopnosti, zlepšit přirozenou komunikaci s koněm a vybudovat si vztah s vaším „vlastním“ koníkem.

Nezáleží na tom, jestli se chcete zlepšit v drezuře či parkuru nebo prostě jenom pravidelně vyrážet na koni do přírody a přitom se oprostit od běžných všedních starostí. Pronájem konkrétního koníka je přesně ten správný způsob, jak tohoto cíle dosáhnout.

Samotnému pronájmu samozřejmě předchází určité období, kdy na vybraném koni jezdíte pod dohledem instruktora. Toto období slouží k seznámení s koněm, kterého pro vás vybereme tak, abyste si navzájem co nejlépe vyhovovali. Také je třeba, aby trenér posoudil, zda jste již dosáhli takové jezdecké úrovně, abyste mohli na koni jezdit a vykonávat potřebné činnosti okolo něj zcela samostatně.

Pro pronájem koně samozřejmě platí určitá pravidla. Především je třeba se předem domluvit na termínech, kdy si koně budete půjčovat. Pak již není třeba se v těchto termínech majiteli koní hlásit, jen je vaší povinností řádně vyplňovat „Tabulku pronajímatele“.

Pronajímatel si půjčuje koně na tři hodiny denně (pokud se nedomluvíme jinak), v ceně je i využití jízdárny. Pronájem možný jen dospělým osobám. Při pronájmu na min. půl roku, sleva 10 % z ceny (vše podložené smlouvou o pronájmu).